По цел викенд во карантин кумановци може да излезат од домовите

Центарот за јавно здравје регистрирал нови 7 луѓе заразени од коронавирусот во Куманово, информираше градоначалникот Максим Димитриевски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер