30 новозаболени во последните 24 часа, вкупната бројка се искачи на 384

Нови триесет заболени од Ковид 19 регистрирани во земјава, со што бројот на болни од коронавирусот се искачи на 384 лица. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер