30 новозаболени во последните 24 часа, вкупната бројка се искачи на 384

Триест новозаболени од Ковид-19 во изминатите 24 часа, информираше министерот за здравство. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер