СЗО: Загрижени сме поради брзото ширење на вирусот, бројот на заболени речиси еден милион

Корона вирусот добива драматични размери во светот.. Бројот на заболени се доближи до еден милион, а од Светската здравствена организација велат дека тој е присутен речиси во сите светски земји. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер