Спасовски: Владата воведува економски мерки за секој погоден од кризата

Од утре сите компании ќе имаат можност да аплицираат за една од двете економски мерки на Владата – субвенции за испата на минималната плата или државна помош за покривање на 50% од придонесите. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер