Во Прилеп зголемен нбројот на заразени со коронавирус

Бројот на ново заболените од корона вирус во Прилеп се зголеми на 21-потврдено е за уште 9 ново позитивни на тестирањето од Ковид 19. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер