Македонија утре за прв пат ќе седне на масата на НАТО како полноправна членка

Координирање на помошта во борбата против пандемијата со корона вирусот и мерките што членките на НАТО ќе ги преземат за време на кризата ќе бидат во фокусот на состанокот на министрите за надворешни работи на членките. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер