На ГАК почина родилка од Охрид донесена со мртов плод, се утврдува дали имала Ковид-19

Родилка од Охрид синоќа почина во државна гинекологија, потвруваат од ГАК. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер