Вашингтон и Пекинг во вербална војна за Ковид-19!

И додека светот бара одговор на глобалната епидемија, двете најмоќни земји на планетата се конфронтираат околу тоа како треба да биде наречен Ковид-19. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер