Владата донесе уредба за одложување на кредитите, сега на потег се банките

Владата синоќа ја донесе Уредбата со кој се овозможува одложување на ратите за кредитите, но таа нема да важи по автоматизам. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер