Брачен пар од Прилеп се првите заболени од коронавирус од овој град, ги заразил синот

Брачен пар на возраст од над 60 години се првите два потврдени случаи на киорона вирус во Прилеп.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер