Заев и Мицкоски во првата предизборна дебата на Канал 5 за Преспанскиот договор

Претседателите на СДСМ и на ВМРО – ДПМНЕ , Зоран Заев и Христијан Мицкоски на вечерашната прва предизборна дебата на Канал 5 ги соочија своите ставови и за европската иднина на државата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер