Владата на една седмица ги „замрзнува“ сите јавни манифестации и собири, фестивали, спортски настани

Веќе е извесно дека ќе се забранат сите јавни собири во земјава поради ризикот од корона вирусот. Препораката ја дале епидемиолозите од Комисијата за заразни болести. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер