Заев и Мицкоски за утрешното прво предизборно јавно соочување на Канал 5 ТВ

Како што веќе е информирана јавноста утре во 18 часот и триесет минути на Канал 5 телевизија ќе се организира дуелот меѓу претседателите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицковски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер