Дел од граѓаните не ги слушаат препораките за смиреност- делуваат водени од стравот

И покрај смирувачките пораки од властите, стравот од коронавирусот почна полека да ги празни улиците во главниот град, но и рафтовите по маркетите. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер