Собирот во Аман препорача проблемот меѓу СПЦ и МПЦ-ОА да се реши по пат на дијалог

Во сенка на бојкотот на повеќе од половина поканети црковни лидери, вчера во Аман заврши собирот на Православни цркви, каде меѓу другото, беше усвоен заклучок и за прашањето за евентуалната автокефалност на МПЦ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер