Нема нови случаи на инфицирани од корона вирусот-50-годишната заразена жена е стабилна

Стабилна е здравствената состојба на 50-годишната жена заболена од коронавирусот и засега нема знаци на компликации. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер