Во Македонија регистриран првиот случај на заболен од коронавирус

Во Македонија е регистриран првиот случај на заболен од коронавирус, според министерот за здравство Венко Филипче станува збор за жена на возраст од 50 години. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер