Зибери: Оцрнувањето на опонентите ќе доминира над издржаната понуда за граѓаните

Поголем фокус на оцрнување на политичките опоненти, отколу на реална и издржана понуда за граѓаните, ова се очекувањата на дел од аналитичарите, коментирајќи ги воведните настапи на власта и опозицијата во пресрет на кампањата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер