Спасовски: Очигледно е дека ќе има голема победничка коалиција

Заев и Касами попладнево на средба се очекува да прецизираат дали СДСМ и БЕСА ќе ја официјализираат првата македонско-албанска предизборна коалиција, брифираат партиски избори за Канал 5.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер