Судење за „27 април“ - обвинетите се изјаснија невини

Со читање на обвинителниот акт за организаторите на 27 април од страна на обвинителката Вилма Русковска започна денешното судско рочиште за случајот.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер