Министерот Филипче потврди дека патникот кој допатува од Дубаи нема корона вирус

Лицето кое беше примено на Инфективната клиника во Скопје, и официјално не е заразано со коронавирусот.... Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер