СДСМ и БЕСА се поблиску до договор за заеднички настап на 12-ти април

Извори од партијата на Билал Касами за Канал 5 велат дека разговорите кои се одвиваат меѓу двете страни одат во позитивна насока и за брзо време ќе биде познато дали ќе има предизборна коалиција. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер