Преговорите со Македонија и Албанија на дневен ред на министрите на ЕУ

Оптимистички тонови од претставниците на балканските земји, очекувана воздржаност од Франција и Холандија на денешниот Совет за општи работи во Брисел, каде што стана збор и за проширувањето. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер