Прв случај на коронавирус потврден во Хрватска

Станува збор за млад човек, кој се наоѓа во Клиниката за инфективни болести во Загреб, потврди премиерот на Хрватска Андреј Пленковиќ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер