Милошоски: Заев фатен на дело, за Локвенец снимката ја покажува потребата за носење на Законот за ЈО

Пратеникот Антонио Милошоски објави аудио снимка, на која, како што тврди, покажува дека поранешниот премиер Заев се меша во судската власт и во Специјалното јавно обвинителство.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер