И по една година, причините за смртта на пациентот од Ресен и натаму енигма

И по една година од сомнителната смрт на 39-годишниот Ресенчанец, кој почина по операција на хемороиди во Скопје, нема епилог од истрагата, која треба да утврди евентуална лекарска одговорност.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер