,,Алијанса на Албанците“ и,, Алтернатива“ потпишаа договор за предизборна коалиција

Додека полека тече рокот за кандидатските листи за пратеници, партиите интензивно ги „кројат“ предизборните коалиции. Се анализира коалицискиот потенцијал, се усогласуваат изборните програми, но се наметнуваат и услови. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер