Позитивната одлука за почеток на преговори за Македонија ќе го врати кредибилитетот на ЕУ

Позитивната одлука за почеток на преговори за Македонија ќе го врати кредибилитетот на ЕУ – порача премиерот на техничката Влада Оливер Спасовски по средбата со претставници на европарламентарната група „Renew Europe“. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер