Руската црква не сака мешање на Вселенскиот патријарх меѓу МПЦ и СПЦ

Како се приближува тајмингот на најавената средба меѓу МПЦ и СПЦ, под покровителство на Вселенската патријаршија расте притисокот во Руската Православна црква. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер