Кузеска: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми

Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со цел да шират антидржавна медиумска кампања. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер