Дали е на повидок предизборна коалиција меѓу СДСМ со ДПА и БЕСА?

Дали е на повидок предизборна коалиција меѓу СДСМ со ДПА и БЕСА? Никоја од партиите не негира дека договорот е можен, но тврдат дека засега нема ништо конкретно и на маса се сите опции.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер