Бројот на заболени од грип зголемен за 74% од минатата недела

Бројот на заболени од грип се зголемил за 74% од минатата недела повеќе од минатата недела 5.660 ново заболени. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер