Мирчевски: Скандалозно толкување на законот од страна на ДИК

Скандалозна одлука на Државната изборна комисија на штета на медиумите.. ДИК различно го толкува Изборниот законик, во делот на платеното политичко рекламирање.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер