Милошоски и ја предаде на Русковска аудио снимката што ја пушти на собраниска комисија

Како и што најави, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска во Јавното обвинителство и ја предаде аудио снимката на обвинителката Вилма Русковска која минатата недела ја пушти од собраниската говорница. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер