Анализа: Кои новини ги предвидува Законот за ЈО и дали ќе донесе правда?

Што конкретно предвидува последната верзија за Законот за обвнинителство, која беше изгласан вчера? Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер