ЕУ се поблиску до консензус за Македонија, сега проблем е пакетот со Албанија!?

Со донесувањето на Законот за јавно обвнинителство земјите членки на ЕУ се се поблиску до консензус за почеток на преговори со Македонија, но сега главната опасност ќе биде пакетот со Албанија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер