Џафери: Нема проблеми во процедурата за Законот за ЈО, прегласувањето беше законско

Законот за јавно обвинителство е донесен во соодветна процедура. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер