ЕУ се поблиску до консензус за Македонија, сега проблем е пакетот со Албанија!?

Синоќешната неформална средба ЕУ-Западен Балкан во Брисел расчисти неколку дилеми, но и го отвори горливото прашање – дали Македонија може повторно да извиси напролет ако биде третирана во пакет со Албанија при носењето на одлуката за преговори. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер