Собранието се распушти, Џафери ги распиша изборите за 12 април

Претседателот на Собранието Талат Џафери синоќа го потпиша решението за распишување на изборите,на 12 април, по што седница одржа и Државната изборна комисија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер