Избори на 12 април, Собранието се распушти со 108 гласови „ЗА“

Изборите ќе се одржат на 12 април, Собранието со 108 гласови „ЗА“ ја донесе одлуката за самораспуштање. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер