Заев го поздрави донесувањето на Законот за Јавно Обвинителство

По изгласување на Законот за ЈО, во седиштето на СДСМ, претседателот на партијата Зоран Заев одржа прес конференција. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер