Собранието во тензична атмосфера го донесе Законот за ЈО, ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата

Со доцнење од околу еден час, во тензична атмосфера и по повторено гласање Собранието го донесе Законот за Јавното обвинителство. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер