Владата ги поништи решенијата на Мизрахи донесени на 14 февруари

По смената на министерката за труд и социјала во техничката Влада, Рашела Мизрахи, Владата доцна синоќа на седница ги поништи нејзините решенија за кадровски одлуки и овластувања. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер