Само што почна, 135. седница се одложи, Џафери побара лидерска средба

За вечерва во 21 часот беше закажана 135-тата седница на која како точки на дневен ред се предлог Законите за јавно обвинителство и за Советот на јавни обвинители. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер