Во Собранието јавна расправа за реформа на Јавното обвинителство

Неколку часа обвинители, експерти и политичари дебатираат за Предлог законот за Јавно обвинителство. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер