Брнз: Да се надминат партиските интереси и да се усвои Законот за ЈО

Политичките актери во земјава да ги надминат партиските интереси и да се усвои Законот за јавно обвинителство, повика амбасадорката на САД во земјава, Кејт Мери Брнз. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер