Во Собранието јавна расправа за реформа на јавното обвинителство

Во Собранието почна јавната расправа за Законот за Јавното обвинителство која што треба да даде одговор дали е можен компромис за законското решение. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер