Филипче: Состојбата е целосно под контрола

Министерот за здравство Венко Филипче на одговор на новинарско прашање за состојбата со Корона вирусот во Кина и поставената термо-камера на скопскиот аеродром, истакна дека системот е веќе воспоставен. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер