Независниот академски синдикат на средба со министерот за образование, Арбр Адеми

Неизвесноста за покачувањето на платите во високото образование остана и по завршувањето на денешната средба меѓу засегнатите синдикати, министерот за образование Адеми и вицепремиерката Царовска. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер